Čokoládová pena

13.05.2021

Na tento recept vám postačia 3 jednoduché a lacné ingrediencie a nie je to žiadna aquafaba, agar agar ani iné podivné slovíčko začínajúce na písmeno "a". Recept je rýchly a výsledkom je poriadne sýta dobrota. ktorá obsahuje len čistú čokoládu.

Čas prípravy: 15 minút                            Čas v chladničke: 30 minút                          Porcie: 4

Ingrediencie:

200 g horkej 70% čokolády

160 ml horúcej vody

ľad

Postup:

1. Čokoládu nasekáme na malé kúsky.

2. Zalejeme ju 160 ml horúcej vody a miešame, kým sa všetka čokoláda neroztopí.

3. Do druhej nádoby nalejeme studenú vodu + pridáme ľad ( cca. 12 kociek ).

4. Nádobu s horúcou roztopenou čokoládou ponoríme do ľadového kúpeľa a šľaháme metličkou, kým nevznikne pena. Odporúčam použiť mixér s metličkovým nastavcom a nastaviť si ho na nízke otáčky. Čokoládu môžete šľahať aj ručne, ale bude to trošku pracnejšie. S mixérom mi to trvalo cca. 5 minút. Šľahajte až kým sa začne pena prilepovať na metličku.

5. Hotovú penu nadávkujte do misiek alebo pohárov a nechajte stuhnúť aspoň 30 minút v chladničke.

Moje recepty môžete sledovať aj na Instagrame:

https://www.instagram.com/kamila.spanila/

Moje recepty môžete sledovať aj na Facebooku:

https://www.facebook.com/kanylakitchen

Mohlo by sa Vám tiež páčiť:

Recept z detstva, ktorý som vytiahla z mamkinho kuchárskeho zošita. Najradšej som pletenec jedávala za tepla a brávala ho so sebou na klzisko. V recepte som použila čokoládový / kakaový puding, no môžete ho vymeniť za akýkoľvek príchuť. Chystám sa určite vyskúšať pistáciovú variantu. Recept na kysnuté cesto je univerzálne a dá sa použiť aj pri...

Perník

28.11.2021

Perník je jeden z tých koláčov, ktoré pečiem iba v zime, v čase okolo Vianoc. Tak nejak automaticky. Vôňa perníkového korenia, škorice, roztopenej čokolády - to sú tie pravé zimné vône kuchyne. :)

Zbytočne vám ho budem opisovať. Ten si jednoducho musíte upiecť a ochutnať. My ho máme doma tento mesiac už po 3. krát. Veľmi som chcela napodobniť ten, ktorý kedysi predávali balený v Lidli a pamätám si ho ešte ako malá slečna. Dosť sa mi to podľa mňa podarilo.