Müsli sušienky

03.12.2020

Ťažko sa mi hľadal príznačný zázov a nič nové som vlastne nevymyslela. Tieto müsli dobroty nie sú vôbec suché ani tvardé ako keksy, či sušienky. Práve naopak, sú mäkučké a vláčne. Zvládne ich pripraviť ktokoľvek a zaberie to minimum času.

Ingrediencie:

200 g ovsených vločiek

100 g horkej čokolády

3 PL arašídového masla

1 PL kokosového oleja

2 zrelé banány

Postup:

1. Pomocou vidličky rozpučíme zrelé banány na kašu.

2. Čokoládu posekáme na malé kúsky.

3. Všetko zmiešame dokopy. Ovsené vločky používam celé ( nie na jemno pomleté).

4. Keď máme všetko premiešané, pomocou ponorného mixéra cesto premixujeme. Nie však úplne do hladka. Ak použijete na jemno namleté vločky, nemusíte dlho mixovať.

5. Na pečiaci papier rozotrieme cesto o mierke cca. 1 PL.

6. Pečieme v rúre rozohriatej na 170° C cca. 10- 15 minút.

Moje recepty môžete sledovať aj na Instagrame:

https://www.instagram.com/varim.eticky/?hl=cs

Mohlo by sa Vám tiež páčiť:

Postačia vám len 3 ingrediencie ktoré doma určite nájdete. Šľahačka má viac využití. Môžete ju použiť ako ozdobu koláčov, čo určite odporúčam pretože po stuhnutí v chladničke drží tvar. Tento kávovo - cukrový doping si môžete dopriať aj v horúcich teplých dňoch. Po vymixovaní nadávkujte šľahačku do pohárov, prihoďte pár kociek ľadu a máte skvelé...

Biele tofu je skvelá univerzálna potravina, ktorá sa dá pripraviť na slano aj na sladko. V tomto koláči som ho použila ako tvaroh. Stačí ho správne dochutiť a rozdiel skoro nespoznáte. Vedeli ste, že kvety orgovánu sa dajú jesť? Je to taktiež krásna ozdoba koláčov a sladkých dezertov. :)

Na tento recept vám postačia 3 jednoduché a lacné ingrediencie a nie je to žiadna aquafaba, agar agar ani iné podivné slovíčko začínajúce na písmeno "a". Recept je rýchly a výsledkom je poriadne sýta dobrota. ktorá obsahuje len čistú čokoládu.