Müsli sušienky

03.12.2020

Ťažko sa mi hľadal príznačný zázov a nič nové som vlastne nevymyslela. Tieto müsli dobroty nie sú vôbec suché ani tvardé ako keksy, či sušienky. Práve naopak, sú mäkučké a vláčne. Zvládne ich pripraviť ktokoľvek a zaberie to minimum času.

Ingrediencie:

200 g ovsených vločiek

100 g horkej čokolády

3 PL arašídového masla

1 PL kokosového oleja

2 zrelé banány

Postup:

1. Pomocou vidličky rozpučíme zrelé banány na kašu.

2. Čokoládu posekáme na malé kúsky.

3. Všetko zmiešame dokopy. Ovsené vločky používam celé ( nie na jemno pomleté).

4. Keď máme všetko premiešané, pomocou ponorného mixéra cesto premixujeme. Nie však úplne do hladka. Ak použijete na jemno namleté vločky, nemusíte dlho mixovať.

5. Na pečiaci papier rozotrieme cesto o mierke cca. 1 PL.

6. Pečieme v rúre rozohriatej na 170° C cca. 10- 15 minút.

Moje recepty môžete sledovať aj na Instagrame:

https://www.instagram.com/varim.eticky/?hl=cs

Mohlo by sa Vám tiež páčiť:

Recept z detstva, ktorý som vytiahla z mamkinho kuchárskeho zošita. Najradšej som pletenec jedávala za tepla a brávala ho so sebou na klzisko. V recepte som použila čokoládový / kakaový puding, no môžete ho vymeniť za akýkoľvek príchuť. Chystám sa určite vyskúšať pistáciovú variantu. Recept na kysnuté cesto je univerzálne a dá sa použiť aj pri...

Perník

28.11.2021

Perník je jeden z tých koláčov, ktoré pečiem iba v zime, v čase okolo Vianoc. Tak nejak automaticky. Vôňa perníkového korenia, škorice, roztopenej čokolády - to sú tie pravé zimné vône kuchyne. :)

Zbytočne vám ho budem opisovať. Ten si jednoducho musíte upiecť a ochutnať. My ho máme doma tento mesiac už po 3. krát. Veľmi som chcela napodobniť ten, ktorý kedysi predávali balený v Lidli a pamätám si ho ešte ako malá slečna. Dosť sa mi to podľa mňa podarilo.