Oreo jogurtové poháre

05.08.2021

Rýchly dezert k nedeľnej káve. Vedeli ste, že ovsené jogurty značky GreenDay obsahujú najviac vápnika zo všetkých rastlinných jogurtov? :)

Ingrediencie

150 ml rastlinného jogurtu ( GreenDay natural)

oreo sušienky

ríbezle

čučoriedky

mandľové maslo

Postup:

1. Do pohára nalámeme oreo sušienky. Zasypeme ich čučoriedkami a ríbezľami (alebo ľubovoľným ovocím).

2. Zalejeme jogurtom.

3. Pokračujeme vo vrstvení až po okraj pohára. Na záver polejeme mandľovým maslom a dozdobíme ovocím.

Moje recepty môžete sledovať aj na Instagrame:

https://www.instagram.com/kamila.spanila/

Moje recepty môžete sledovať aj na Facebooku:

https://www.facebook.com/kanylakitchen

Mohlo by sa Vám tiež páčiť:

Tento recept som pripravovala vyslovene pre Vás a "čoko-milovíkov" v mojom okolí, keďže ja osobne nie som veľký fanúšik čokoládových dezertov. Nesmrteľná kombinácia čokolády a banánov si ale získala aj moje chuťové poháriky. Korpus je pripravený na štýl brownies. Čokoládová pena neobsahuje žiadne špeciálne ingrediencie ani zbytočne pridaný cukor,...

V poslednej dobe ma posadlo do každého cesta na koláč pridávať mak. Okrem toho, že ho milujem je mak aj výborným zdrojom vápnika. Živočíšne mlieko predbieha 12- násobne a o jeho vstrebateľnosť do tela sa báť taktiež nemusíte. K tomuto cestu sa namiesto marhúľ skvelo hodia aj čerešne alebo višne.

Sirup mám rada tak akurát kyslý, akurát sladký. Všetko samozrejme závisí od ríbezlí, preto treba vždy všetko ochutnávať. :) Sirup skladujem v chladničke a je určený na rýchlu konzumáciu. V chladničke vydrží tak 1 - 2 týždne. Z 2 kg ríbezlí sa mi podarilo navariť 3 litre sirupu.