Vegánska treska

19.10.2020

Znie to priam nemožne, ale je to tak. Našu slovenskú pochúťku si je možné pripraviť aj bez ryby. :) V tomto prípade rybaciu chuť zabezpečia nori riasy, ktoré sú pre vegánov aj výborným zdrojom jódu. 

Ingrediencie:

60 g kešu orechov

1 balenie bieleho tofu

1 menšia cibuľka

1 stredná kyslá uhorka

1 sklíčko zaváranej mrkvy s hráškom

1/2 plátku nori riasy ( 1PL vločiek)

2 ČL horčice

3 PL vody zo zaváraných uhoriek

1 PL olivového oleja

30 ml vody

vegánska majonéza (cca. 6 ČL)

soľ

čierne korenie


Postup:

1. Kešu namočíme na 1- 2 hod. do vody. Vodu zlejeme aby sme sa zbavili nečistôt v orechoch a prilejeme novú- 30 ml. Kešu spolu s vodou mixujeme cca. 3- 5 minút do hladkého masla.

2. Pomocou vidličky si namrvíme tofu a pridáme ho do mixéru. Spolu s ním tiež horčicu, vodu z kyslých uhoriek, olivový olej, soľ a čierne korenie podľa chuti.

3. Všetko spolu rozmixujeme a pridáme nadrobno nakrájanú cibuľku, mrkvu spolu s hráškom (nemusíte celé sklíčko či konzervu, stačí od oka), na drobno nakrájanú uhorku, na malé kúsky nastrihané nori riasy (vločky) a majonézu. 

4. Všetko poriadne premiešame a dochucujeme soľou, majonézou a uhorkovou šťavou.

Môžete ma sledovať aj na Instagrame:

https://www.instagram.com/varim.eticky/

Mohlo by sa Vám tiež páčiť:

Táto vegánska verzia tuniakovej nátierky je naozaj výborná. Recept je veľmi jednoduchý a rýchly. Nátierka sa skvelo hodí na chlebík, alebo ju môžete servírovať ako šalát, či prílohu k hlavnému jedlu. Mnohí si povedia, čo je to za nezmysel. Dám si predsa reálneho tuniaka... Avšak milovníci zvierat dobre vedia, že aj ryby cítia bolesť a ich nadmerný...