O mne

Volám sa Kamila, ale kamaráti ma volajú Kaja :) 

Tento môj osobný blog bude zameraný:

-vegánske recepty. Varím z bežne dostupných surovín, ktoré si vie v obchodoch zohnať každý. Inšpiráciu na moje recepty čerpám väčšinou zo slovenskej a talianskej kuchyne, ktoré milujem.

- zero waste životný štýl. Nie som žiadna super dokonalá eko friendly, zero waste Gréta. Aj mne sa občas pritrafí, že si na nákup zabudnem vziať sieťku na pečivo a musím ho zbaliť do papierovo-celulózového sáčku...Chcem vám ale opísať moju cestu malých krokov k zero waste životnému štýlu. Pretože to nie je také ťažké, ako sa môže zdať. Garantujem vám, že keď sa do toho pustíte tak si to zamilujete. :)

Dlho som sa bránila myšlienke založiť si blog, ale zmenila som názor. Za tých pár rokov, čo vedome- nevedome vo svojom okolí šírim svoje myšlienky a idey, som dostala mnoho spätných väzieb- priamych či nepriamych. Niektorých známych som priučila vareniu, iných naviedla na stravovanie sa bez mäsa, k separovaniu odpadu, nosenia si vlastnej tašky do obchodu, nosenia si vlastnej fľaše na vodu, nakupovaniu v second handoch- možno sú to drobnosti, ale práve takéto malé zmeny v našich každodenných životoch sú najdôležitejšie. Naša planéta nepotrebuje hŕstku super eko ľudí. Potrebuje ale, mnoho takých, ktorí vo svojom prístupe k životnému prostrediu zmenia aspoň jednu jedinú vec ( a časom k nej možno pridajú ďalšiu). 

Musíš si každý deň kupovať vodu v plastovej fľaši? Slovensko je po Rakúsku druhou krajinou na svete s najväčšími zásobami pitnej vody. Tak obetuj dve eurá, kúp si fľašu zo skla a pi vodu z kohútika. Aj iní to prežili.

Naposledy som kamošovi ukázala sieťku na pečivo a on mi s "úžasom" v tvári povedal, že takú kedysi dostal od tety a nevedel na čo to je, tak si do nej odkladá špinavé ponožky v kúpeľni. V zápätí vyhlásil, že ju začne používať na pečivo a zeleninu namiesto mikroténových sáčkov (dúfam, že si ju pred tým vyperie). 

Samozrejme blog som sa rozhodla založiť si aj preto, lebo nikde inde,  sa nevojde toľko mojich kecí, ako sem haha.

Pomimo sem tam zabrdnem aj do ochrany zvierat, pretože tieto ochranárske sklony v sebe nosím od kedy si len pamätám. V tomto smere sa realizujem ako aktivistka za práva zvierat v organizácii Humánny pokrok, kde som spoznala mnoho skvelých ľudí, ktorí zmýšľajú rovnako ako ja (môžeš sa k nám pridať :))

Občas zrejme spomeniem aj svojho psa Happyho, ktorý je najdúchom a vyznie to možno prehnane- ale v mnohom zmenil môj život. 


Ten hnedý čokel na pravo je môj
Ten hnedý čokel na pravo je môj

Nevyštudovala som žiadny odbor ako napr. kuchár/ zvukár a ani ekológiu, ale hudbu. Som učiteľkou na základnej umeleckej škole a samozrejme večný študent. Svoje hudobné chúťky si naďalej ukájam- momentálne štúdiom operného spevu.

K tomu prečo a ako som sa stala vegánkou sa vyjadrím neskôr v niektorom z mojich príspevkov. Budem si to tu postupne pomaly rozširovať, lebo ma to začína celkom baviť :) Snáď sa Vám podarí naladiť sa aj na môj nonšalantný humor.

Toto všetko v poriadku, aj ja ďakujem za rozhovor. 

Kaja


Instagram: https://www.instagram.com/varim.eticky/

Facebook: https://www.facebook.com/kanylakitchen/